Varmt välkomna till Film Freaks 2016, i år bjuder vi på tre stycken filmer, slå dig ner i salongen och njut!

För att försäkra dig om en plats i salongen klicka här för att komma till vårt bokningsformulär!

Tid: 8/4 kl. 16.00
Plats: Cnema, Norrköping, Sal: Huvudrollen

Dessa tre filmer kan du se 8/4 kl 16.00 på Cnema i Norrköping:

Ser du mig?

Titel
Ser du mig?

Kort om filmen:
I filmen ”Ser du mig?” får vi följa My som har levt hela sitt liv i skuggan av andra. Hon har alltid blivit förknippad som den blyga tjejen och att tro på sig själv är något hon alltid haft svårt med. Nu börjar hon inse mer och mer att hon måste försöka göra någonting åt detta. Frågan är bara hur?

Av:
Linnéa Larsson, Emma Andersson

Rädda mig

Titel
Rädda Mig

Kort om filmen:
Olov är en tonåring som lever tillsammans med sin vredes fulla pappa, Ulf. Dem har en tuff relation som Olov utan tvekan vill förändra, men han finner inte modet. Olov träffar på en tjej vid namn Elisabeth som vill hjälpa Olov med hans relation. Kan Elisabeth göra något eller är det för sent?

Av:
Dennis Goretti, Marcus Larsson, Nickolina Axelsson, Martina Boquist

Hawaii-Original

Titel
Hawaii-Original

Kort om filmen:
En humoristisk och dramatisk resa om en introvert kille som hittar sig själv och vänner genom humor. Han lär sig att folk gillar honom för just den han är. Enda sättet att lyckas är genom att vara sig själv.

Av:
Gustav Andersson Lilliehorn, Marcus Åstrand, André Björk, Erik Ulvdell